Wyłączanie filtra SmartScreen

Czym jest filtr SmartScreen?

Tak to już jest, że gigant z Redmond lubi prezentować swoje z założenia genialne rozwiązania bez pytania się o zdanie użytkowników oraz bez przeprowadzenia dostatniej ilości testów. Początków filtra SmartScreen należy szukać w przeglądarce Internet Explorer 8 oraz 9. Wówczas był to plugin, który pilnował abyśmy nie zainfekowali komputera jakimiś skryptami pobieranymi wraz z źródłem strony www. Rzeczywistość dla funkcji SmartScreen jest jednak bolesna i ukazuje jakim jest ona niewypałem. Filtr SmartScreen oprócz blokowania niechcianych programów blokuje także pobieranie i instalowanie wielu gier, programów a nawet programów antywirusowych. Jak się pozbyć natrętnego filtru pokaże w kilku prostych krokach poniżej.

Jak Wyłączyć SmartScreen “Krok po kroku”

Uruchamiamy Panel sterowania, aby nie przechodzić przez gąszcz ustawień systemowych wpisujemy po prostu w wyszukiwarce „Panel sterowania

Następnie klikamy w opcje Zabezpieczenia i konserwacja, a tam wybieramy opcję Zmień ustawienia filtru Windows SmartScreen (opcja podkreślona na screenie)

Tam zaznaczamy Nie rób nic (wyłącz filtr Windows SmartScreen)